شرکت آسانسور و پله برقی اوج آسمان


شرکت آسانسور و پله برقی اوج آسمان درسال 1382 به مدیر عاملی محمد صالح استکی از درون مجموعه ای از شرکت های فعال در صنعت آسانسور و پله برقی کشور متولد شده است. بنیانگذاران شرکت جمعی از کارشناسان و مهندسان در رشته های مکانیک و برق ساختمان با بیش از دو دهه سابقه فعالیت های علمی و اجرایی می باشند که ایجاد تحولی بنیادی در صنعت آسانسور و پله برقی ایران همگام با دانش و فن آوری روز دنیا هدف مشترک آنها است. تخصص مهندسین ما ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در آسانسورهایی با تزيینات استیل و ام دی اف و علاوه بر آن فضا سازی و طراحی بیرونی منحصر به فرد در آسانسورهای نما شیشه ای یا همان پانورامیک می باشد، چنانکه فضای بیرونی آسانسور را به نمایی خیره کننده تبدیل می نماید. اهم فعالیت های شرکت آسانسور و پله برقی اوج آسمان:

طراحی و تهیه نقشه های اجرایی انواع آسانسورهای کششی و هیدرولیکی برای آپارتمان ها و برج های مسکونی، اداری، تجاری با کاربردهای مسافربر، ماشین بر
استفاده از سیستم های محرک بدون گیربکس (Gearless) و اجرای آسانسورهای بدون موتورخانه و طراحی انواع پله برقی برای مرکز تجاری
طراحی انواع آسانسورهای خاص با درجه حفاظتی بالا و ضد انفجار برای کارخانجات سیمان، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، آسانسور های کارگاهی و استفاده از سایر تکنولوژی های مدرن در برنامه هر روزه بخش طراحی این شرکت قرار گرفته است.
فروش و نصب انواع درب آسانسور تمام اتوماتیک تلسکوپی و سانتریال و نیمه اتوماتیک لولایی.
OWJمحصولات شرکت اوج آسمان

قطعات آسانسور

قطعات آسانسور

برندهای اصل

قطعات آسانسور


قطعات آسانسور مثل موتور، شستی، درب، وزنه تعادل، سیم بکسل و دیگر قطعات مورد نیاز برای راه اندازی

توضیحات بیشتر
قطعات پله برقی

قطعات پله برقی

برندهای اصل

قطعات پله برقی


انتخاب قطعات پله برقی با کیفیت از مهمترین مراحل برای اجرای یک پله برقی استاندارد است که در بسیاری از مواقع

توضیحات بیشتر
موتور پله برقی

موتور پله برقی

برند اصل

موتور پله برقی


موتور پله برقی که نقش جابجایی استپ های پله برقی را دارد، برای مهندسان صنعت پله برقی بسیار اهمیت دارد

توضیحات بیشتر
موتور آسانسور

موتور آسانسور

برند اصل

موتور آسانسور


کاربرد این قطعه کشش وزن کابین و اجسام داخل کابین است که اگر به درستی انتخاب و یا نصب نشود پیامدهای فجیهی دربر دارد

توضیحات بیشتر
درب لولایی آسانسور

درب آسانسور

برند اصل

درب لولایی آسانسور


دومین نوع از انواع درب آسانسور درب لولایی است که باید توسط خود مسافر جهت ورود و خروج، باز و بسته شود. این نوع درب معمولا در اداره حات ها و کارخانه جات مورد استفاده قرار میگیرد.

توضیحات بیشتر
درب اتوماتیک آسانسور

درب آسانسور

برند اصل

درب اتوماتیک آسانسور


انواع درب های اتوماتیک عبارتند از: درب های گیوتینی یا همان عمود بازشو که برای آسانسورهای باری مورد استفاده قرار میگیرند، درب های سه تیکه از کنار بازشو، درب های

توضیحات بیشتر
شستی آسانسور

شستی آسانسور

برند اصل

شستی آسانسور


شستی های ورود و خروج آسانسور در برندها و تنوع زیادی دارند که همان طور از اسمش پیداست کلید ورود و خروج مسافران از آسانسور است

توضیحات بیشتر
دستگیره آسانسور

دستگیره آسانسور

برند اصل

دستگیره آسانسور


دستگیره داخلی آسانسورها در طرح های متنوع ای است که برای حفظ تعادل مسافران داخل کابین مورد استفاده قرار میگیرد

توضیحات بیشتر
سنگ کف کابین

سنگ کف کابین

برند اصل

سنگ کف کابین آسانسور


سنگ کف کابین آسانسور را طراحان و معماران داخلی انتخاب و به سازندگان کابین آسانسور پیشنهاد می دهند که معمولا با سنگ کف لابی و راه روها هم طرح هستند

توضیحات بیشتر
آسمان مجازی

آسمان مجازی

برند اصل

آسمان مجازی


یکی از ابزارهایی که باعث زیبایی و حس آرامش در داخل کابین آسانسور می شود سقف های طرح داری هستند که به شکل آسمان روز و شب و یا در طرح های مختلف ساخته شده اند

توضیحات بیشتر
کابین آسانسور

کابین آسانسور

کابین با کیفیت

کابین لوکس آسانسور


کابین سازه های مکعب گونه است که اجسام و مسافران را در طبقات جابجا می کنند. ابعاد کابین متناسب با نوع آسانسور، طراحی و پیاده سازی می شود

توضیحات بیشتر

OWJبخشی از پروژه های انجام شده

بیمارستان ساسان (بلوار کشاورز)

برج نسترن (سعادت آباد)

مجتمع اداری و تجاری سبحان (لاله زار نو)

مرکز جراحی زنان و زایمان آذر (خیابان ولیعصر)

برج نگین (سعادت آباد)

مرکز جراحی بهگر توان (خیابان آزادی)

مجتمع اداری و تجاری ولیعصر(خیابان ولیعصر)

و ده ها پروژه های مسکونی و اداری دیگر

قابل دسترس در تمامی نقاط کشور


این شرکت با ارائه خدمات خود در تمامی نقاط کشور و به دلیل تنوع و کیفیت بسیار بالای قطعات آسانسور و قطعات پله برقی خود برای استفاده در صنایع آسانسور و پله برقی جهت فروش مستقیم قرار داده شده است. تمامی فرایند تامین در شرکت اوج آسمان توسط کارشناسان واحد کنترل کیفی بازرسی شده تا از انطباق محصول با استاندارد مربوطه اطمینان حاصل گردد.
اوج آسمانخط مشی شرکت اوج آسمان


از مجهزترین شرکتهای آسانسور و پله برقی در تهران


جلب رضایت مندی صد در صدی مشتریان


شرکت آسانسور و پله برقی اوج آسمان خط مشی خود را در انواع بازرسی های فنی در زمینه نوع آسانسورها، نوع پله برقی ها، نوع قطعات استفاده شده در آسانسور و پله برقی، انواع تست های عیب یابی، بازرسی محصولات قرار داده. همچنین براساس رعایت قوانین و الزامات کیفیت، ایمنی، بهداشت و زیست محیطی سیستم مدیریت یکپارچه را مستقر نموده. هدف اصلی و سیاست کیفی شرکت، اصل قرار دادن نیازمندیهای حال و آینده مشتریان جهت فراهم نمودن رضایت و اعتماد آنان در عرضه کلیه خدمات و فعالیت های شرکت می باشد و در این راستا خود را متعهد به اجرای تمام تعهدات خود میداند. شرکت اوج آسمان خود را موظف به موارد زیر می داند:

1- رعایت اصول ایمنی در هنگام نصب و پس از نصب

2- توسعه خدمات شرکت با هدف افزایش سهم بازار در جهت افزایش رضایت مشتریان

3- جلب رضایت صد در صدی مشتریان از استقرار و بهبود مداوم سیستم مدیریت ایمنی شرکت

4- اجرا و راه اندازی به موقع تمامی قطعات مورد نیاز مشتریان

5- افزایش کیفیت خدمات بازرسی و عیب یابی

لذا مدیریت شرکت خود را متعهد به اجرای تمامی وظایف خود می داند همچنین با تشکیل جلسات بر مبنای رعایت استانداردهای روز دنیا در صنعت پله برقی و آسانسور، تمامی استانداردها را رعایت نماید.
شرکت آسانسور و پله برقی اوج آسمان


ادعا نمی کنیم بهترینیم، اما افتخار می کنیم بهترین ها ما را انتخاب می کنند


قطعات آسانسور


قطعات آسانسور با کیفیت مهمترین چالش نصابان و طراحان آسانسورهای خانگی و اداری و تجاری است. هر کدام از قطعات آسانسور وظایف جدا گانه ای دارند که در ادامه به وظایف تک تک آنها می پردازیم:

قطعات آسانسور

ریل آسانسور

از بین بیش از 90 قطعه ای که هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک در آسانسور وجود دارد، ریل آسانسور به عنوان یکی از قطعاتی است که کاملا ثابت است و مهمترین ویژگی اش هم همین ثابت بودنش است چرا که این قطعه باعث عملکرد صحیح کلیه قطعات موجود در آسانسور می شود. در هر دو سر این ریل ها شیار و زبانه قرار دارد و در زمان نصب به هم دیگر ست می شوند.

جنس: فولاد، چدن، آهن

ابعاد: طول ریل های آسانسور پنج متر است. ضخامت آن بر اساس نیاز پروژه و نوع و اندازه کابین آسانسور چیزی حدود پنج، نه، شانزده و سی و دو ml متر می باشند.

برند: مونتوفرو

ریل آسانسور

پشت بند ریل آسانسور

جهت به هم وصل کردن ریل ها از قسمت پشتی، از یک تکه ی مستطیل شکل به نام پشت بند استفاده می کنند که دارای سوراخ هایی است که برای پیچ و مهره کردن آنها به ریل تعبیه شده اند. این قطعه فلزی از ترکیب فولاد و چدن ساخته شده است. برای برقراری اتصال با ریل ها از پیچ های شش گوش و داری مهره هستند استفاده می کنند.

جنس: فولاد و چدن

پشت بند ریل آسانسور

لقمه ی ریل

عامل ایجاد اتصال ریل با برکت همین لقمه ریل است. این قطعه مکعب شکل از نظر مقاومت و پایداری زبان زد نصابان است.

جنس: فولاد و چدن بسیار مقاوم

لقمه ی ریل

کفشک آسانسور

کفشک ها دو نوع هستند لغزشی یا غلتکی که لغزشی ها یا لولایی هستند یا ثابت. کفشک ها را روی قاب وزنه تعادل و یوک کابین آسانسور نصب می کنند. همین امر باعث می شود با ریل آسانسور در تماس باشند زیرا با حرکت کردن کابین و وزنه تعادل این اتصال صورت می گیرد و باعث هدایت و صافی در حرکت کابین می شود.

جنس: پلاستیک های بسیار فشرده و سخت، یا پلاستیک هایی که حالت نرم تر و ارتجاعی دارند.

سرعت: کفشک لغزشی مناسب سرعت های زیر دو و شیش دهم متر بر ثانیه توصیه می شود و برای آسانسورهایی که بیش دو و شیش دهم متر بر ثانیه استفاده از کفشک های غلتکی اجباری است.

برند: پرشیا

کفشک آسانسور

الکترو سیگنال آسانسور

جعبه فرمان های آسانسور برای این که بدانند کابین در چه طبقه های قرار دارد و یا در کدام طبق قرار بگیرد از الکتروسیگنال دستور می گیرد. در ضمن ارتباط بین جعبه فرمان و الکتروسیگنال با کابل های تراوبل صورت می گیرد.

الکترو سیگنال آسانسور

قلاب سر سیم بکسل

به منظور بستن انتهای سیم بکسل ها از قلاب سر سیم استفاده می شود، دیگر از روش های سنتی که از سر سیم بکسل کاسه سربی استفاده می شد خبری نیست چرا که قلاب سر سیم بکسل هم راحت تر است و از استحکام و قدرت کافی برای اتصال برخوردار است.

جنس: فولاد

کاربرد: برای اتصال سیم بکسل ها به چهارچوب وزنه تعادل از قلاب سر سیم بکسل استفاده می شود.

برند: پرشیا

قلاب سر بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسور

برای اتصال کردن کابین آسانسور و همچنین وزنه های تعادل از سیم های فولادی به هم تنیده شده که به اصطلاح سیم بکسل گویند استفاده می شوند. این سیم بکسل ها دو نوع هستند: یکی سیم بکسل های دارای هسته فولادی و دیگری سیم بکسل های هسته فیبری که هر کدام بستگی به نوع آسانسور مورد استفاده قرار می گیرند.

جنس: سیم هایی از جنس فولاد خالص

ابعاد: قطر سیم بکسل از هشت تا بیست و دو ml متر است، وزن آنها چیزی بین 21 تا 122 کیلو گرم

برند: هاردوایر، گوستاولف

سیم بکسل آسانسور

گاورنر آسانسور

تجربه مهندسان شرکت اوج آسمان این است که بهترین روش برای فعال سازی ترمز ایمنی آسانسور، روش گاورنر می باشد. این قطعه در موتور خانه نصب می شود. وقتی کابین به سمت پایین با سرعت زیاد در حرکت است، فک های پاراشوت شروع به کار کرده و با ریل ها درگیر می شوند و منجر به توقف کابین می شوند.

جنس: چدن، فولاد، آهن

برند: آسان شایان

گاورنر آسانسور

جعبه ریویزیون آسانسور

بعضی از مواقع خاص و ضروری نیاز به کنترل دستی رفت و آمد آسانسورها داریم، این کار را می توان با جعبه ریویزیون انجام داد. بهترین و در دسترس ترین مکان برای نصب این جعبه، بالای کابین آسانسورهاست چرا که در دسترس همگان به ویژه مهندسان تاسیسات و نصابان است. این جعبه شامل دکمه های استارت و استوپ موتور، ری استارت کردن سیستم الکتریکی آسانسور است.

جنس: بدنه آهنی

برند: کارآمد، پار، آرمان فراز، آریان

جعبه ریویزیون آسانسور

جعبه سه فاز آسانسور

تمامی قطعات الکتریکی و مکانیکی آسانسور به برق های تک فاز و 3 فاز نیاز دارند، به همین خاطر این وظیفه را جعبه سه فاز برعهده دارد. توزیع برق به تمامی قطعات مورد نیاز از خصوصیت این قطعه مهم است. موقعیت مکانی جهت نصب این قطعه داخل موتور خانه های آسانسورهاست.

جنس: بدنه آهنی

قسمت های این قطعه: سیم و آنال، پریز تک فاز، لامپ سیگنال، فیوز 3 فاز و تک فاز

جعبه سه فاز آسانسور

فلکه هرزگرد آسانسور

به منظور ایجاد زاویه مناسب -آلفا- بین سیم بکسل و فلکه از این وسیله استفاده می کنیم. دلیل دیگر اینکه اگر میان کابین و چهارچوب وزنه تعادل اختلاف فاصله زیادی باشد از این وسیله استفاده می کنیم.

جنس: چدن و فولاد

برند: پرشیا

فلکه هرزگرد آسانسور

دیکتاتور آسانسور

دیکتاتور کارکردش مانند جک های درب های ورودی ساختمان هاست (جک های آرام بند درب) که باعث می شود درب آسانسور به آرامی باز و بسته شود و از ضربه زدن به کابین آسانسور هنگام بسته شدن جلوگیری می کند.

جنس: آهن و پلاستیک سخت شده

برند: جانلیفت، تاپلیفت، آسان شایان

دیکتاتور آسانسور

برکت ریل آسانسور

مهندسان و نصابان همواره به این نکته توجه دارند که تعیین فواصل برای نصب هر یک از این قطعه های برکت در عملکرد ترمز اضطراری بسیار مهم است چرا که اگر این فواصل استاندارد به درستی رعایت نشود منجر به بروز مشکلاتی از سوی ریل ها می شود. دلیل استفاده از برکت ریل: برای نصب ریل های کابین آسانسور ابتدا برکت را به دیواره ی پشتی (چاه آسانسور)، محکم نصب می کنند و سپس ریل ها را مطابق با نوع و تعداد برکت ها (با توجه به نوع کابین و نوع آسانسور براکت ها انواع و تعداد متفاوتی دارد) روی برکت ها نصب می کنند .

جنس: چدن و فولاد بسیار مقاوم

برکت ریل آسانسور

آنکودر آسانسور

محاسبه تعداد جا به جایی ها و چرخش موتور با شمارش پالس های آنکودر در هر دور نسبت مستقیمی دارد. چرا که به طور معمول این قطعه در هر دور 3 هزارو ششصت پالس ایجاد می کند که با توجه به جداول و نوع آسانسور می توان به نسبت گفته شده پی برد. ناگفته نماند که این قطعه به نوعی نقش اساسی در کنترل حرکت و مقدار حرکت دارد که در علم و مهندسین آسانسور از اصولی ترین و اساسی ترین قطعات است.

جنس: بدنه پلاستیک سخت شده و آهنی

آنکودر آسانسور

وزنه تعادل آسانسور

یکی دیگر از قطعاتی که برای ایمنی آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد وزنه تعادل است چرا که باعث ایجاد تعادل جرم کابین و مسافرین و متحمل شدن تقریبا 35 تا 53 درصد بار است و باعث ایجاد نیروی کششی بین فلکه و سیم بکسل آسانسور می شود.

جنس: بتون، فولاد، سرب و چدنی

ابعاد: 878

وزنه تعادل آسانسور

تراول کابل آسانسور

یک تراول کابل از زوج سیم های به هم متصل ساخته می شوند تا بتوانند جریان و شار الکتریکی را از منبع تغذیه دریافت کند و به قسمت برقی کابین آسانسور منتقل کند (کابین برای رفت و آمدش به برق نیاز دارد). در بعضی آسانسورها پوشش این کابل ها محکم تر و ضخیم تر هستند چرا که در سرعت های بالای آسانسورها باید مقاوم تر و قدرت تنش و کشش بالایی باشد (در ضمن باید از سیم های مقاوم تری در داخل بافت کابل ها استفاده کرد). دلیل نام گذاری کابل تراول این است که کابین به دلیل اینکه در حال رفت و آمد است و باید از کابل استفاده کند برای دریافت برق، به همین دلیل از travel به معنی در حال سفر و رفت و آمد استفاده می کنند.

جنس: محفظه پوششی از پلاستیک غیر اشتعال، سیم ها : مسی و با سیم بکسل ها تقویت شده اند .

برند: دت وایلر

تراول کابل آسانسور

تابلو فرمان آسانسور

اولین قطعه از آسانسور که در کشور ساخته می شود تابلو فرمان آسانسور است. مهندسین برق ما توانسته اند با تولید صفر تا صد این قطعه مهم، کشور را از واردات تابلو فرمان آسانسور بی نیاز کند و حتی توانسته به کشور های مختلف صادر کنند. آسانسورها چه هیدرولیکی باشند چه کششی نیاز به تابلو فرمان دارند. محل نصب این قطعه داخل موتور خانه هاست.

کاربرد: نشان دادن موقعیت مکانی کابین ها، حفاظت تمامی تجهیزات الکتریکی، کنترل قطعاتی مثل ترمز-مگنت-درب کابین و...، کنترل و تنظیم حرکت درب کابین ها از لحاظ زمانی، اعلام خطر در مواقع بحرانی، نمایش آلارم ها و خطاهای احتمالی، بررسی و پاسخگویی به درخواست ها و...

انواع تابلو فرمان آسانسور: دیجیتالی، رله ای، میکروکنترلی، پی ال سی

برند: کارآمد، پار، آرمان فراز، آریان، عصر نوین

تابلو فرمان آسانسور

قفل درب آسانسور

وقتی که آسانسور در طبقه ای مثلا (اول) متوقف است، این قطعه باعث قفل شدن درب های کابین در دیگر طبقات می شود. این قطعه جزء ضروری ترین قطعات ایمنی آسانسور است چرا که با جان و مال مسافران در ارتباط است.

جنس: فلزی

برند: تاپ لیفت، جانلیفت

قفل درب آسانسور

فوتوسل پرده ای آسانسور

یکی دیگر از قطعات موجود در صنعت آسانسور که باعث می شود در مواقع ضروری کابین حرکت نکند همین فوتوسل است، چرا که اگر جسمی مانع بسته شدن درب کابین شود این سنسور دستور توقف را به کابین صادر می کند. فوتوسل ها دو گونه اند یا پرده ای هستند یا نقطه ای، عملکرد هر دوی اینها به این صورت است که مثلا اگر یک فرستنده نوری را در سمت راست کابین متصل کنیم و هنگام باز و بسته شدن درب آسانسور شروع به فرستادن نور به سمت چپ کابین کند، اگر این نور توسط گیرنده های نوری سمت چپ کابین دریافت شود یعنی هیچ جسمی مانع بسته شدن درب نیست اما اگر گیرنده نوری در دریافت نور ها اختلالی داشته باشد به کابین اجازه بسته شدن درب را نمی دهد در نتیجه مانع از حرکت آسانسور می شود.

جنس: پلاستیک سخت

برند: آتونیکس

فوتوسل پرده ای آسانسور

سنسور وزن اورلودآسانسور

بعضی اوقات که کابین به دلیل سنگین بودن و اضافه بودن باری که داخلش است، حرکتی نمی کند. این سنسور است که وزن جسم های داخل کابین را محاسبه و اگر بیشتر از حد مجاز باشد، دستور عدم حرکت کابین را صادر می کند. اگر این سنسور به درستی کار نکند به سیستم موتور و تمامی قطعات محرکه آسانسور آسیب جدی وارد می شود. اورلود در دو دسته جایی دارند یا سنجشی اثر وزن یا سنجشی بردار وزن. مورد اول از طریق سنجش تاثیرات مکانیکی و فیزیکی تغییر وزن در اجسام ثانویه، کار می کند، مورد دوم با اندازه گیری مستقیم وزن بارها عمل می کند. بهترین مکان برای نصب این سنسورها، اتصال به سیم بکسل کابین است. به گونه ای که میزان کشش سیم بکسل با وزن بار رابطه مستقیمی دارد. این روش بسیار آسان تر از روش های سنتی است (قبلا سنسورها را زیر کابین متصل می کردند و برای تعمیر و نصب این سنسور بسیار کار سختی داشتند) چرا که در مواقعی که نیاز به تعمیر و یا تویض این قطعه باشد، نصابان سریعا و بدون دقدقه این قطعه را تویض یا تعمیر می کنند.

جنس: بدنه فلزی و پلاستیک سخت

سنسور وزن اورلودآسانسور

مگنت در باز کن آسانسور

هنگامی که آسانسور در طبقات نباید توقف داشته باشد این قطعه همانند آسانسور فعال بوده واهرم مگنت با اهرم قفل درب ها طبقات پایین و بالایی هیچ گونه درگیری ندارد و باعث می شود درب طبقاتی که نباید باز شوند، باز نشوند. این قطعه از سه جزء :قطعه مغناطیسی، یک جک و اهرم ساخته شده اند. محل دقیق برای نصب این قطعه روی درب کابین درست در سمتی که قفل ایمنی قرار دارد می باشد.

جنس: فلزی، مغناطیسی

برند: جانلیفت، کارآمد

مگنت در باز کن آسانسور